منبع دوجداره کلیک صنعت

فروشنده: محمد حسین شهبازی
بازگشت
محمد حسین شهبازی
(عضویت: ۱۴۰۰-۰۸-۱۱)
24.9% رضایت از کالا (179 نفر)
کاملا راضی
36%
راضی
14%
نظری ندارم
48%
ناراضی
1%
کاملا ناراضی
2%

تماس با فروشنده

توضیحات

منبع دوجداره کلیک صنعت

منبع دوجداره کلیک صنعت ، از نوع مخازن آب گرم کن غیر مستقیم است. یعنی آتش مستقیما با بدنه آب گرم مصرفی تماس ندارد. این مخزن معمولا در موتورخانه مورد استفاده است. این مخزن از یک جداره داخلی و یک جداره خارجی تشکیل شده است. جداره داخلی محل ذخیره آب گرم مصرفی است.

و جداره خارجی محل گردش آب دیگ برای گرم کردن این منبع است. معمولا این منبع به منبع ژاکت دار نیز معروف است. چون یک ژاکت حرارتی دور این منبع را فرا گرفته است.

[su_row]

[su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]

تعیین منبع دوجداره کلیک صنعت

ظرفیت منبع دو جداره، بر اساس استاندارد ملی ساختمان تعیین میشود . در این استاندارد برای هر واحد مسکونی ۱۱۰ لیتر در نظر گرفته شده است. ولی به اغماض، میزان ۱۰۰ لیتر هم کفایت میکند. مثلا برای یک آپارتمان ۵ واحدی، یک منبع دو جداره ۵۰۰ لیتری مناسب است.

نوع ورق استفاده شده در تولید منبع دو جداره

در تولید منبع دو جداره، از ورق گالوانیزه استفاده میشود. این ورق معمولا ST37 است. گالوانیزه گرم با پوشش روی است. بعد از تولید ورق به محل حوضچه گالوانیزه برده میشود. سپس در دمای مناسب و در محلول مناسب گالوانیزه میشود.

[/su_column]

[su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]

تعیین ضخامت منبع دو جداره شوفاژ

تعیین ضخامت بر اساس کیفیت آب مصرفی و فشار سیستم مورد استفاده است. در اصل ضخامت باید با توجه به استاندارد تعیین شود. استاندارد مناسب جهت تعیین ضخامت، استاندارد ASME SECVIII-Dev1 است. این استاندارد با توجه به فشار و میزان خوردگی، ضخامت را تعیین میکند. ولی به طور معمول بهتر است برای منابع تا ۶۰۰ لیتری ضخامت داخلی ۵ میلیمتر باشد. همچنین ضخامت خارجی بهتر است همان ۳ میلیمتر تعیین شود. برای مخازن بزرگتر از ۶۰۰ لیتر، ضخامت مناسب بین ۵ تا ۶ میلیمتر است.

بهتر است ضخامت عدسی یک مقدار بالاتر از ضخامت بدنه باشد. هنگام ساخت کپ یا عدسی، قسمت اطراف عدسی کشیده میشود. لذا در این قسمت ورق نازکتر میشود. رشد ترک در این قسمت بیشتر است. همچنین پوشش گالوانیزه معمولا از بین میرود. لذا این قسمت آسیب پذیر تر است. پس استفاده از عدسی ضخیم تر معقول تر است.

[/su_column]

[/su_row]

نحوه نصب و تعویض منبع دوجداره کلیک صنعت شوفاژ

شماتیک نصب منبع دو جداره در موتورخانه

مخزن آب گرم کن دو جداره

شماتیک نصب و تعویض منبع آب گرم دو جداره در موتورخانهمحل نصب منبع دو جداره در موتورخانه است.

دو لوله از کلکتور دیگ به جداره خارجی کشیده میشود.

همچنین لوله ورودی آب مصرفی هنگام نصب منبع دوجداره به قسمت پایین جداره داخلی اتصال میشود.

قسمت خروجی به بالای جداره داخلی متصل میشود.

نکات مهم در نصب و تعویض منبع دو جداره

منبع دوجداره در ارتفاعی بیشتر ازارتفاع دیگ موتورخانه نصب میگردد. لذا برای نصب آن باید یک سازه فولادی برای ارتفاع بالاتر ساخته شود. منبع دو جداره دارای ورودی و خروجی آب گرم است. همچنین دارای ورودی و خروجی آب مصرفی است.
خروجی هواگیری و برگشت آب گرم است. که باید تمام اتصالات به لوله های مربوطه اتصال یابد و نصب آن به صورت روتین انجام می گیرد. بهتر است هنگام نصب به نکات زیر توجه گردد:
  • حتما شیر اطمینان در بالای مخزن نصب گردد. میتوان شیر اطمینان و هواگیری را بایک سه راهی در یک خروجی نصب کرد. در صورت تعویض سالیانه شیر اطمینان، عمر مخزن بیشتر می شود.
  • بهتر است اتصالات با استفاده از مهره ماسوره نصب گردند. اینطوری در آینده برای تعویض آن مشکل کمتری وجود داشته باشد. بنابراین هزینه هم کمتر خواهد بود.
  • در صورتی که مخزن در جایی قرار دارد که هوا خیلی سرد است، حتما عایق کاری انجام گیرد. اگر جای نصب مخزن گرم است، بهتر است عایق نشود. عمر مخزن بیشتر است.
  • باید توجه شود که هنگام نصب هیچ شیر یا اتصالاتی نشتی نداشته باشد و بر روی مخزن چکه نکند.
  • اگر از پمپ استفاده می کنید، بهتر است در پایین ترین فشار ممکن کار کند تا عمر مخزن بیشتر باشد. در صورتی که فشار پمپ خیلی بالا باشد خیلی زود مخزن را از بین میبرد.
در صورتی که موتورخانه در زیر زمین، عایق تاثیر زیادی ندارد. اما اگر در صورت عایقکاری حتما توجه کنید که هیچگونه رطوبت یا آثار چکه وجود نداشته باشد.

سایت اصلی شرکت کلیک صنعت

همه چیز در مورد منابع ذخیره آب گرم

 

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “منبع دوجداره کلیک صنعت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *