گرماتاب تابشی گرماسازه

(دیدگاه 1 کاربر)
فروشنده: حمیدرضا آذرشبویژه
بازگشت
حمیدرضا آذرشبویژه
(عضویت: ۱۴۰۰-۰۸-۰۵)
24.6% رضایت از کالا (138 نفر)
کاملا راضی
48%
راضی
1%
نظری ندارم
48%
ناراضی
1%
کاملا ناراضی
2%

تماس با فروشنده

نحوه کار سیستم های گرمایش تابشی

سیستم های گرمایش تابشی بصورت انتقال حرارت تشعشعی محیط مورد نیاز شما را گرم می‌کند و راندمان بالاتری نسبت به سایر تجهیزات گرمایش دارند و سیستم های گرمایش تابشی بسیار مناسب بری فضاهای بزرگ و رو باز  می‌باشند نحوه عملکرد دستگاه به این گونه است که مشعل با سوزاندن گاز طبیعی لوله ای سیستم را گرم می‌کند و بازتابدهنده ها حرارت را بصورت تشعشع  به سمت پایین هدایت می‌کنند.

 

توضیحات

نحوه کار سیستم های گرماتاب تابشی 

گرماتاب تابشی گرماسازه بصورت انتقال حرارت تشعشعی محیط مورد نیاز شما را گرم می‌کند و راندمان بالاتری نسبت به سایر تجهیزات گرمایش دارند و سیستم های گرماتاب تابشی  گرماسازه بسیار مناسب بری فضاهای بزرگ و رو باز  می‌باشند نحوه عملکرد دستگاه به این گونه است که مشعل با سوزاندن گاز طبیعی لوله ای سیستم را گرم می‌کند و بازتابدهنده ها حرارت را بصورت تشعشع  به سمت پایین هدایت می‌کنند. در داخل دستگاه  احتراقی از مخلوط هوا و گاز در داخل لوله های فولادی که از جنس ST35.8  شکل می‌گیرد و گرمایی تا درجه حرارت ۴۲۰ تا ۵۸۰ درجه تولید می‌کند و متعاقبا از خود تشعشع مادون قرمز ساطع می‌کند سطوح اطراف این انرژی حرارتی را جذب کرده و به محیط اطراف خود منتشر می‌کند و یک میکرو اقلیم متعادل ایجاد می‌کند این پدیده در طبیعت هم وجود دارد پرتو های خورشید بدون کرم کردن هوا از آن عبور کرده و وقتی روی سطح می‌افتد از خود انرژی ساطع می‌کند. فروشگاه ها تجهیزستان بیش از سه سال است که در زمینه فروش انواع محصولات سیستم های گرمایش تابشی برای انواع سالن ها و واحدهای  ورزشی ، صنعتی ، گلخانه و رستوران ها فعالیت می‌کند.

 

 

 

 

شماتیک یک سیستم گرمایش تابشی

 

تاریخچه سیستم های گرمایش تابشی

یک ستاره شناس انگلیسی به نام سر ویلیام هرشل در سال ۱۸۰۰ اثر گرمایش پرتوهای فروسرخ را کشف کرد. او متوجه شد که نور آبی کمترین افزایش دما را در سطح دماسنج ایجاد می کند که برای اندازه گیری اثر گرمایی نور خورشید پراکنده شده از یک منشور استفاده کرد،او  با حرکت دماسنج به سمت نور قرمز منشور مشاهده کرد که دمای دماسنج به سرعت بالا می‌رود، تشعشعی که توسط ویلیام هرشل کشف شد که باعث بالاتر رفتن دمای دماسنج می‌شد در واقع همان پرتو مادون قرمز یا فروسرخ بود که وسط هرشل کشف شد. در دهه ۱۹۵۰، محققان آمریکایی رابرتز و گوردون در درک و توسعه مفهوم گرمایش لوله تابشی مادون قرمز گاز سوز به روشی مشابه با تابش مستقیم خورشید پیشگام شدند. مشاهده شد که هیتر هایی که بر اساس امواج مادون قرمز کار می‌کنند راندمان بالاتری نسبت به سایر سیستم های گرمایش دارند. سیستم های تابشی از سال ۱۹۵۰ با پیشرفت های مداوم در فناوری خود در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفت، استفاده از سیستم های تابشی به ویژه در مناطق سرد شمالی ایالات متحده و در کانادا رایج تر است.با افزایش محبوبیت گاز طبیعی در اروپا که از دهه ۱۹۷۰ شروع شد، سیستم های تابشی شروع به استفاده در اروپای غربی کردند. در برخی مناطق، استفاده از سیستم‌های سوخت‌رسان LPG باعث استفاده از سیستم‌های تابشی شده است و این سیستم‌ها متعاقباً تبدیل به گاز طبیعی شده اند یا در حال حاضر در حال تبدیل به گاز طبیعی هستند.

 

تفاوت سیستم گرمایش تابشی با سیستم گرمایس هوا گرم

از مزایای سیستم های گرمایش هوا گرم می‌توان به  منبع حرارتی متمرکز و انعطاف پذیری در هدایت هوای گرم به مکان مورد نظر اشاره کرد و همچنین، تجهیزات تهویه مطبوع را می توان به راحتی در سیستم کانال کشی قرار داد.برخی از معایب این سیستم عبارتند از:سر و صدا زیاد، طبقه بندی، گردش گرد و غبار و هزینه عملیاتی زیاد ، به ویژه در اماکن بزرگتر. سیستم های گرمایش هوایی مانند چیلرها و اسپیلت ها  و سایر تجهیزات گرمایش وقتی محیط را گرم می‌کنند هوای گرم به دلیل داشتن چگالی کمتر در بالا محیط منازل و فضای های دیگر تجمع کرده و باعث گرم شدن کمتر کف محیط  می‌شود اما سیستم های گرمایش تابشی به دلیل اینکه بصورت امواج مادون قرمز این حرارت را انتقال می‌دهند باعث می‌شوندکه کف محیط مورد نظر گرم تر از بالای آن باشد.پس برای گرمایش فضاهای بزرگ و صنعتی انتخاب گرماتاب تابشی بهترین گزینه است.

 

 

جرم حرارتی را به حداکثر برسانید

اجسامی که در مسیر انرژی تابشی مستقیم دستگاه قرار دارند، این انرژی را جذب کرده و دوباره به هوای اطراف تابش می کنند مواد مختلف توانایی متفاوتی برای جذب انرژی مستقیم تابشی دارند به عنوان مثال، هوا یک جاذب ضعیف است فولاد، چوب و مقوا جاذب های نسبتا خوبی هستند، اما بتن جذب کننده عالی انرژی مادون قرمز است از آنجایی که بیشتر ساختمان‌ها از یک کف بتنی استفاده می‌کنند، ما یک جرم حرارتی ایده‌آل یا یک “مخزن ذخیره” حرارتی داریم. هنگامی که گرمای اضافی وجود دارد جذب و ذخیره می شود. هنگامی که کمبود گرما وجود دارد (در باز می شود یا یک شب سرد غیرطبیعی وجود دارد) جرم حرارتی گرمای خود را آزاد می کند و آن را به سایر مواد در فضای ساختمان می تاباند.

 

 

 

مزایای دستگاه های گرمایشی گرماسازه

 • هزینه اولیه کمتر نسبت به سایر روش های گرمایش
 • کاهش ۴۰ تا ۶۰ درصدی مصرف گاز
 • کاهش ۴۰ درصدی هزینه برق
 •  استفاده در فضای باز
 • عدم اشغال فضای کاری

 

نحوه تعیین ظرفیت دستگاه تابشی

بار  گرمایی تابشی مقدار انرژی مادون قرمز مورد نیاز برای گرم کردن یک فضا معین است که بر حسب کیلووات بر متر مربع (kW/m2) بیان می شود.برای محاسبه دستی بار حرارتی تابشی ساختمان، مساحت آن را (بر حسب متر مربع) تعیین کرده و در ضرایب داده شده در جدول زیر ضرب کنید

 

 

۰٫۸ ساختمان کوچک با عایق بندی مناسب و سقف معلق
۰٫۱ اتاق بزرگ یا منطقه با عایق خوب، تا ارتفاع سقف ۳ متر
۰٫۱۵ فضابا عایق بندی ضعیف با سقف و کف بتن
۰٫۲ گرمایش ساختمان بدون عایق برای رسیدن به دمای آسایش
۰٫۲۵ گرمایش عمومی در یک ساختمان بزرگ یا کارگاه آموزشی
۰٫۴۵ گرمایش فضای گارگاهی و بزرگ بدون داشتن حرارت

 

 

گام اول

محاسبه مساحت بر حسب متر مربع

مساحت(m2)= طول (m) x عرض(m)

گام دوم

از جدول بالا، ضریب را انتخاب کنید که نزدیک ترین به نوع  ساختمان شما باشد و در مساحت ضرب کنید.

بار حرارتی(kw)= مساحت(m2) x ضریب

گام سوم

با دیدن کاتالوگ محصول ، دستگاهی را انتخاب کنید که نزدیک ترین توان را با توان محاسبه شده شما داشته باشد.

 

مثال

یک واحد کوچک صنعتی را د نظر بگیرید که قرار است با بخاری تابشی گرم شود این واحد از دو ناحیه تشکیل شده است، A  که دارای یک درب کرکره ای بزرگ است که اغلب باز می‌ماند و یک دفتر کوچکتر (C). به منظور محاسبه بار حرارتی تابشی کارگاه به دو قسمت تقسیم شده است که روی نقشه با علامت (A) و (B) مشخص شده است. این امر برای ایجاد گرمای اضافی در محفظه بارگیری برای مقابله با بادهای سرد است.

 

بار حرارتی تابشی برای محیط (A)

۵m x 5m = 25m2 =مساحت (A)

 ۲۵x 0.45 = 11.25kW = بار حرارتی نقطه (A)

 

بار حرارتی تابشی برای محیط (B)

۱۰m x 5m = 50m2 =مساحت (B)

 ۵۰x 0.15 = 7.5 kW = بار حرارتی نقطه (B)

بار حرارتی تابشی برای محیط (C)

۵m x 5m = 25m2 =مساحت (C)

 ۲۵x 0.1 = 2.5 kW = بار حرارتی نقطه (C)

جمع کل ظرفیت دستگاه ۲۱ کیلو وات می‌باشد که با توجه به ابعاد و شکل ساختمان بهتر است از ۸ تا دستگاه چیدمان های مختلف استفاده کنید

 

مشخصات فنی دستگاه های گرمایش  لوله ای

 

 

 

دستگاه های با طول ۳٫۵ تا ۴٫۴ متر مناسب برای محیط های کافی شاپ ، رستوران و فروشگاه ها  می‌باشند  و حداکثر برای فضاهایی بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ متر مربع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه های با طول ۵٫۵ متر تا ۶٫۵ مناسب برای مکان عمومی رستوران های بزرگ و بعضی از واحد های صنعتی می‌باشد و حداکثر برای فضاهای بین ۱۶۰  تا ۱۷۰ متر مربع قابل استفاده هستند.

دستگاه های با طول ۷٫۵ تا ۸٫۵ مناسب برای مکان های صنعتی و گلخانه های کوچک هستند و حداکثر برای فضا های بین ۱۸۰ تا ۱۹۰متر مربع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه  با طول ۹٫۵ مناسب برای فضاهایی با مساحت حداکثر ۲۰۰ متر مربع

مشخصات دستگاه های مدل MR سری L

 

دستگاه های مدل L  مناسب برای واحد های صنعتی بزرگ و گلخانه می‌باشند و قابلیت گرم کردن ۲۰۰ متر مربع از فضا را دارند.

اقلام همراه دستگاه

زنجیر گلوانیزه نمره ۵

شلنگ فشار قوی

کلید مینیاتوری

استابلایزر

تابلو برق

 

 

برای مشاهده سیر محصولات ما به پیج اینستاگرامی ما به نشانی  tajhizestan مراجعه کنید.

برای مشاهده سایر محصولات گرمایشی به صفحه گرمایش و موترخانه مراجعه کنید.

 

 

1 دیدگاه برای گرماتاب تابشی گرماسازه

 1. جواد پاسخ

  قیمتا متری هست؟به تعداد و نوع لوله هم بستگی داره؟

  • hr.azarshab پاسخ

   با توجه به نیاز شما ساخته می‌شه و قیمت ارائه می‌شه!

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *